Škola čar a kouzel v BRADAVICÍCH

Dia tábor 2021 - Chata Bílá (Beskydy

 

 


ROBIN HOOD

Dia tábor 2019 - Chata Hrádek (Beskydy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MAFIE

Dia tábor 2018 - Chata Mečová (Beskydy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pevnost Boyard

Dia tábor 2017 - Chata Bílá (Bílá, Beskydy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sparťanská olympiáda

Diatábor 2016 - Chata Hrádek (Hrádek, Beskydy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Putování pravěkem

Diatábor 2015 - Horský hotel Liptov (Ostravice, Beskydy)

Diatábor 2015

 

 

 

 

 

 

 


Bytosti Pištoslavova království

Diatábor 2014 - Chata Hrádek (Hrádek, Beskydy)

Král Pištoslav

Král Pištoslav XCIX. 
Dosud svobodný král Pištoslav XCIX. je vládcem své říše již sto let. Jeho rodiče Pištoslav XCVIII. a královna Lidomila VI. jej naučili ctít a dále šířit spravedlnost, poctivost a především úctu ke všemu, co vytvořila příroda a předkové obyvatel jeho říše. Se svou družinou žije na hradě Hrádku v hlubokých hvozdech nad údolím řeky Olzeny.

Bělovous

Čaroděj Bělovous
Čaroděj Bělovous je nejlepším přítelem a zárověň také rádcem krále Pištoslava XCIX. Jeho schopnosti mu umožňují králi vždy dobře poradit ve chvílích těžkého rozhodování. Nikdo neví, odkud Bělovous do Pištoslavova království přišel. Jisté je, že se tam objevil  v den, kdy se král narodil a lidé se tak domnívají, že jeho posláním je také krále po celý jeho život chránit před zlem.

Černochlup

Čaroděj Černochlup
Čaroděj Černochlup přišel do Pištoslavova království spolu s čarodějem Bělovousem jako jeho velký přítel. Nikdo neví proč, ale před devítistydevadesáti lety se Černochlup změnil a začal krále Pištoslava a celé jeho království nenávidět. Nejpodivnější ale bylo, že nejvíce nenáviděl i svého bývalého nejlepšího přítele Bělovouse. Když byl za své nepřátelské chování Černovous z království vykázán, při svém odchodu proklel Bělovouse s tím, že ho jednou zničí ... .  

Blekota

Blekota Černohlavý
Blekota Černohlavý je sice vyslancem samotného Pekla, ale rozhodně se v království neobjevuje proto, aby někomu škodil. Do Pekla ssebou totiž odnáší jen královským soudem odsouzené nepoctivce, zloděje, podvodníky a těžké zlosyny.

Flakota

Flakota Rudovlasý
Flakoza Rudovlasýje sice bratrem, ale pravým opakem Blekoty. Když se objeví v království, je dobré nevycházet z domu, dveře zamknout na tři petlice a připravit si dva kbelíky s vodou. Satanas totiž kudy chodí, tam kleje, plive oheň a tští síru. Zatím sice nikomu obydlí nezapálil, ale určitě to bylo díky Belzebubovi, který si bratra vždy zase velmi rychle odvedl zpět do Pekla dříve, než napáchal nějakou škodu.

Hrejkal

Hrejkal Mimózní
Na první pohled vypadá Hrejkal poněkud zmateně, ale není svému okolí nebezpečný. Naopak, je milovníkem hudby a vlastně i všeho, co souvisí s kulturou. Sám hraje na dřevní strunostroj a hrou na něj vždy potěší i obyvatele království. Povídá se, že za výrazem jeho tváře je dávná zvídavá návštěva jinak všem zapovězené Smrtihlavovy jeskyně, ve které prý spatřil samotné Zlo ... .

Pokladson

Strážce pokladu Pokladson Schovalsom
Strážce pokladu Pokladson přišel do království před třemistypadesátipěti lety z daleké Severní země. Do království ho pozval čaroděj Bělovous s tím, že jeho úkolem bude střežit královský poklad. To, kde je poklad uložen ví jen král, čaroděj Bělovous a právě Pokladson. Povídá se, že poklad je prý uschován pod kořeny Věčného buku rostoucího v Černém lese a Pokladson žije v chýši nedaleko něj. Několik odvážlivců se do lesa již vydalo, ale nikdo z nich se dosud nevrátil do svých domovů. Těžko ale tvrdit, zda má jejich zmizení na svědomí Pokladson či nějaká temná síla Černého lesa.

Dobromilka

Víla Dobromila
Víla Dobromila je v královsví velmi oblíbená. Občas se stará o děti v královské školce, ale ráda pomůže i každému, kdo ji o pomoc požádá. Ze všeho nejvíce má ráda sluneční svit a léto. Večer po setmění či v zimě ji tak již nikdo nespatří, protože spí ve svém domečku na okraji Sluneční mýtiny.

Ježidědek

Ježidědek Nosatý
Ježidědek Nosatý má v Pištoslavově království na starosti všechny lesy. Stará se mimo jiné také o krmení lesní zvěře, čištění bystřin a také velmi rád vyhání z lesů všechny, kdo ruší lesní klid. Ježidědek Vousatý žije v chýši u Lesa zapomnění. Místo pro svůj život si nevybral náhodou. Kdysi totiž pomýšlel na sňatek s mladou a krásnou Babkou Všehovařkou, ale ta jeho lásku údajně kvůli jeho velkému nosu a nízkému platu neopětovala. Proto chtěl na vše zapomenout právě u Lesa zapomnění. Prý se mu ale zcela zapomenout stále nedaří ... .

Babka všehovařka

Babka Všehovařka
Babka Všehovařka je postarší dáma, která žije v chaloupce nedaleko Měsíčního paloučku. I když již nejde o kdovíjakou švarnou mladici nedávno slavící stopatnácté narozeniny, lidem stále ochotně léčí jejich zravotní neduhy a pomůže i všemožně uhranutým zvířatům. Pro radu si k ní chodí i vdavekchtivá děvčata, která se nemohou sama rozhoudnout mezi dvěma nápadníky. Je jistě zajímavé, že právě díky radám babky Všehovařky se Pištoslavovo království může chlubit nulovou rozvodovostí.

Vlkodlak

Vlkodlak Pažravý
Vlkodlak pažravý je tvorem, kterého se obávají všichni obyvatelé království. Svým zjevem budí hrůzu a jeho skutky rozhodně nepatří k těm mírumilovným. Vlkodlak je schopen uhranout dobytek, zničit úrodu na poli a dokonce i na zem seslat hromy a blesky. Žije v Dračích skalách a vše nasvědčuje tomu, že je pomocníkem vypovězeného čaroděje Černochlupa. logo spolku
 • mapa

 

Sponzoři

 • Sponzoři

  • ZL Comm Line s.r.o. 

  • IXPROJEKTA s.r.o.

  • Medtronic Czechia s.r.o.

  • A.IMPORT.CZ spol. s r.o.
  • ELI LILLY ČR, s.r.o.
  • HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví
  • MTE spol. s.r.o.
  • Novo Nordisk s.r.o. 

   ROCHE s.r.o.